dr inż. arch. Farid Nassery

adiunkt
    WIiTCh 39 parter
  • tel.

Adiunkt dydaktyczny w Zakładzie Geometrii Wykreślnej i Technologii Cyfrowych realizujący dydaktykę w zakresie technik komputerowych oraz geometrii wykreślnej. Prowadzący zajęcia jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki oraz czynnym architektem z uprawnieniami, wykonujący zarówno projekty architektoniczne jak i aranżacje wnętrz mieszkalnych.

Jeden z 5 założycieli Studenckiego Koła Naukowego IMAGO działającego w katedrze A-10, w którym rozwijał swoje umiejętności związane z komputerowym wspomaganiem projektowania architektonicznego. Obecnie opiekun Studenckiego Koła Naukowego IMAGO i Pełnomocnik Dziekana Wydziału Architektury do spraw Studenckich Kół Naukowych. Opiekun wykonanego przez Studenckiego Koła Naukowego IMAGO pawilonu — rzeźby przestrzennej, „The Pink Thing” — eksponowanej od 2021 roku przed budynkiem Podchorążych. Struktura została wykonana w ramach zwycięskiego Ogólnopolskiego Konkursu Kół Naukowych KOKON. Projekt ten został zrealizowany z użyciem sześcioosiowych robotów przemysłowych. Jest on również członkiem Prezydium ZNP PK.

Jego zainteresowania obejmują szeroko pojęte zagadnienie geometrii w strukturach architektonicznych, a także graficzne programy komputerowe do projektowania architektonicznego w szczególności systemy BIM, a także nowoczesne multimedialne środki dydaktyczne w nauczaniu przedmiotów związanych z zapisem przestrzeni. Pasjonuje go szeroko rozumiany design, okres art deco i historia meblarstwa oraz podróże.