dr inż. arch. Michał Nessel

Pracownik badawczo-dydaktyczny
    asystent
    WIiTCh 41 parter

W 2006 uzyskał tytuł architekta na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po ukończeniu studiów rozpoczął własną działalność gospodarczą w zakresie architektury oraz grafiki komputerowej, później rozszerzoną o usługi w zakresie produkcji i postprodukcji filmowej, którą prowadzi do chwili obecnej. Od 2015 roku pracuje w Katedrze Geometrii Wykreślnej i Technologii Cyfrowych Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Jako dydaktyk prowadzi zajęcia z zakresu geometrii wykreślnej oraz technik komputerowych w języku polskim oraz angielskim, dzieląc ze studentami doświadczenie oraz wiedzę związane z wykorzystaniem programów komputerowych w pracy architekta. Działalność naukowa Michała Nessela skoncentrowana jest na zagadnieniach związanych z projektowaniem parametryczno-algorytmicznym oraz pełniejszym wykorzystaniem cyfrowych technik algorytmicznych w procesie projektowania, w tym z wykorzystaniem algorytmów ewolucyjnych oraz sztucznej inteligencji. Obrany kierunek badań pozwala mu na połączenie umiejętności oraz pasji związanych z projektowaniem architektonicznym oraz programowaniem komputerowym. W 2020 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie architektura, broniąc rozprawy pt.: ”O zastosowaniu cyfrowych technik algorytmicznych w projektowaniu w zakresie kształtowania formy architektonicznej”.